avocado
ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ امرداد ۱۳۸٤  

                             

یکی دیکر از میوه هایی که برای اولین بار در استرالیا با آن آشنا شدم avocado است.

شکل اوکادو مثل گلابی است ولی پوستی کلفت تر، سبز و چروک دارد برای همین به گلابی تمساح هم معروف است.

وزن هر اوکادو ۱۰۰ تا ۱۰۰۰  گرم و طول آن تقریبا ۷ تا ۱۰ سانتی متر است. وسط آن یک دانه ی بسیار بزرگ و سفت و بد مزه قرار دارد.

این میوه هم مثل موز بعد از چیدن از درخت می رسد چرا که اگر روی درخت برسد میوه کنده شده و روی زمین می افتد و با توجه به این که درخت حدود ۲۰ متر بلندی دارد میوه پس از افتادن از بین می رود.

اولین باری که خوردن این میوه را با همسرم تجربه می کردیم از نارس بودن آن بی اطلاع بودیم و چون قبلا مزه ی ان را نچشیده بودیم طعم عجیبش را طبعی دانسته و در وصفش کلی رجز خواندیم. در حالیکه بعد از رسیدن بسیار نرم و متفاوت است.

اوکادو دارای چربی بالایی است و برای ذائقه ی ایرانی که نان و پنیر گردو، صبحانه ای لذیذ است، می تواند جای گردو را بگیرد. یک اوکادوی متوسط ۲۵% چربی مورد نیاز بدن در طول روز را تامین می کند. پتاسیم موجود در آن هم ۶۰% بیشتر از موز است.

البته در استرالیا مصارف دیگری هم دارد. به عنوان مثال در انواع سالادها همچنین به خاطر شکل زیبایش بعد از پوست گرفتن و برش زدن برای تزیین دور دیس غذا هم استفاده می شود. در مورد پختن این میوه تا کنون چیزی نشنیده ام. بهترین و خوشمزه ترین مصرف این میوه برای ما با پنیر و نان  به همان سبک سنتی خودمان بوده است.

درخت اوکادو تحمل سرمای شدید و یخ زدن را ندارد بنابراین در بسیاری از مناطق ایران قابل کشت نیست. تا کنون در هیچ جای ایران این میوه را ندیده ام! شما چطور؟


کلمات کلیدی: