تولد
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٤  

با چند روز تاخير روز تولد حضرت علي عليه سلام و روز پدر را به همه ي دوستان عزيز وبلاگي تبريک مي گويم.

 هفته ي گذشته گرفتار بودم، البته گرفتاري من با گرفتاري خانم هاي ديگر که مجبور بودند چند روزي! را در بازار به دنبال کادوي روز پدر باشند فرق مي کرد چرا که انجمن فخيمه ي دانشجويان ايراني IRAWU  اين مشکل! را براي همه ي خانم ها حل کرد. روز مادر هم، همه ي دوستان به دعوت انجمن در استوات پارک جمع شديم و طي مراسم ويژه اي هدايايي از طرف خانواده به ما مرحمت فرمودند و آقايان گرامي فرصت ابراز علاقه و محبت مستقيم به همسرانشان را با اين کار انجمن از دست دادند. روز پدر هم  با برگزاري مراسمي مختصر و مفيد در مسجد دانشگاه لطف فرموده و به اقايان از طرف ما يک عدد سشوار هديه دادند.

با توجه به اينکه آقايان شرکت کننده در اين مراسم اکثرا در حال درس خواندن هستند مي توان حدس زد که سشوار به کار اين چند تار موي  آن ها نمي آيد و هديه ي  سرواران انجمن، که دست بر قضا امسال همه از جماعت نسوان بر گزيده شده اند، باز هم براي خانم هاي عزيز مفيد تر است.

اينجا خريد يک جنس خوب و ارزان کار آساني نيست. فقط در حراج ها يا به قول خودشان off يا sale زدند ها مي توان اجناس را با قيمت نسبتا مناسب خريد. بعضي فروشگاه ها تا ۹۰ درصد قيمت را تخفيف مي دهند يعني ۹۰% 0ff. به عنوان مثال براي يک جنس ۱۰۰ دلاري در حراج ۱۰ دلار پرداخت مي شود و اينجاست که باز شانس حرف اول را مي زند. فکر مي کنم اين حراج ها به نوعي جاي چانه زدن در کشور ما را گرفته است. براي من که در ايران اهل چانه زدن نبودم و اين جا هم شانس به موقع رسيدن به حراج را ندارم اين کار انجمن خيلي مقرون به صرفه است و اميدوارم براي سال هاي آينده هم ادامه داشته باشد و ما از حسن معاشرت با ساير دوستان ايراني مشغول به تحصيل در اين جا هم بهره مند شويم.

 

هفته ي گذشته تولد پسرم بود. محمد آرام آرام کودکي را پشت سر مي گذارد و وارد دوران متلاطم نوجواني مي شود. اميدوارم من و پدرش بتوانيم از عهده اي مسووليت سنگين تربيتش به خوبي بر آييم و روزي سرفراز از زحمت خودمان باشيم.

 


کلمات کلیدی: