هديه ی تولد
ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ مهر ۱۳۸٤  

يکي از مکان هاي اجاره ي فيلم در اينجا ويدو ايزی است که کاري مشابه با ويدیو کلوپ هاي ايران را انجام مي دهد.

ويدو ايزي سالن بزرگي شبيه به کتابخانه دارد که جلد خالي فيلم ها در قفسه هاي آن چيده و بالاي هر رديف قفسه موضوع فيلم ها و روي هر جلد توضيح کوتاهي در مورد آن فيلم نوشته شده است.

مشتري پس از گشتن در لا به لاي قفسه ها و آشنا شدن با محصولات جديد مي تواند فيلم مورد نظر خود را بيابد. قيمت و زمان کرايه ي هر فيلم هم روي جلد مشخص شده است.

يکي از نکات جالب توجه، تحويل دادن فيلم است که بر اساس سيستم اعتماد به مشتري، تنها کافيست فيلم را درون جعبه اي که براي همين منظور جلوي مغازه گذاشته شده است، انداخت بدون آن که در جايي ثبت شود و در صورت بروز مشکل هيچ ادعايي بر عليه مشتري نخواهد بود.

اين سيستم در کتابخانه هم وجود دارد. فقط هنگام گرفتن کتاب مشخصات گيرنده ثبت مي شود و براي تحويل حتي لازم نيست وارد کتابخانه شد و به راحتي، بدون صرف هيچ زماني کتاب را درون صندوقي که دريچه ي آن، مثل صندوق پستي، بيرون از کتابخانه است مي اندازند.

چند روز مانده به تولد همسرم از طرف ويدو ايزي نامه ي به دستش رسيد. اين نامه محتوي يک کارت تبريک بود که با آن کارت امکان استفاده ي رايگان از حد اکثر سه فيلم به عنوان هديه ي تولد را داشت. بزرگ ترين حسن اين کارت تبريک براي آقاي همسر ياد آوري اين روز مهم تاريخ، به من و بچه ها بود که به بهانه ي  نداشتن تقويم شمسي، قرار بود!! به دست فراموشي سپرده شود.  


کلمات کلیدی: