آخرين بهار
ساعت ٥:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ آذر ۱۳۸٥  

هواي خوب بهاري با نزديک شدن به کريسمس رو به گرمي مي گذارد و آخرين روز هاي سال ۲۰۰۶  مي رود تا با سنتاهاي نيم آستين و شلوارک پوشيده!! ايام خوشي را براي بچه ها بيافريند.

امروز اولين جشن زود هنگام در دانشگاه ولونگنگ خوشي را مهمان دل هاي کوچک بچه ها نمود و پاپا نوئل با کيسه هاي هديا خوشحالي آن ها را کامل کرد. از روز ها قبل نام و سن بچه ها را پرسيده و امروز هدايايي مناسب با سن و جنس هر کدامشان تهيه کرده بودند. آنچه هر سال مرا متعجب مي کند مناسبت و هماهنگي هدايا با سن و خواسته ي بچه هاست. پر واضح است در خريد هدايا کارشناسي دقيقي به عمل مي آيد.

به بچه ها که غرق در شادی بودند می نگریستم و می اندیشیدم که چند تا از آن ها مناسبت کریسمس را می دانند؟! و با توجه به آنچه تا کنون از بچه ها دیده و شنیده بودم بی اطلاعی آن ها برایم نگران کننده بود. شاید تنها برای من که در فرهنگی متفاوت بزرگ شده ام جای خالی این مهم تا این حد باعث نگرانیست!

 تاريخ ولونگنگ که حتي در زمستان هم ريزش برف را به ياد نمي آورد حال و هواي متفاوتي با آنچه در فيلم ها از کريسمس ديده ايم دارد. وسط تابستان پرتوي خورشيد جاي دانه هاي برف را گرفته است و عجيب نخواد بود اگر سنتاهاي مهربان که در زير لباس و موي و ريش بلندشان در حال عرق ريختن هستند به جاي گوزن با کانگرو بيايند.

از آنجا که اين بهار را آخرين بهار عمرم در استراليا مي دانم، براي استفاده ي هر چه بيشتر از لطافتش، گشت و گذار در پارک ها و لذت بردن از چشم انداز هاي زيبا را به چشم دوختن بر صفحه مانيتور ترجيح مي دهم.

 

                                                                                                                                          

اشکمهر عزيز، دانشگاه هاي استراليا بورس مي دهند.در همين دانشگاه ولونگنگ هم تعدادی از ايرانيان بورس هستند. در غير اين صورت تحصيل براي خارجي ها خيلي پر خرج است. تا آنجا که من در جريانم، بورس دانشگاه فقط هزينه هاي دانشجو را پوشش مي دهد آن هم براي يک زندگي دانشجويي و مخارج خانواده بايد از محل ديگر تهيه شود. شما تقاضاي بورستان را براي دانشگاه بفرستيد اگر رشته انساني نباشيد احتمالی برای پذیرش وجود خواهد داشت.

با تشکر از مریم خانم برای تکمیل مطلب بالا "بعضی بورسها هم هزينه زندگی را شامل ميشود و هم شهريه را. برای گرفتن بورس نمره زبان بالا در آيلتس و يا تافل و داشتن مقاله خيلی مهم است. با استاد راهنمايی مکاتبه کنيد که علايق مطالعاتی اش به شما بخورد."


کلمات کلیدی: