هنوز برای نوشتن از استرالیا زود است

یکی از دوستان خواسته بود در مورد آداب و رسوم زندگی در اینجا بنویسم. هنوز مدت زیادی از زندگی ما در اینجا نمی گذرد و در این مدت، بیشتر با ایرانیها رفت و آمد داشته ایم. به لطف بزرگان دروزارت و سفارت و.....ما در اینجا ایرانی بیشتر از استرالیایی می بینیم و این طور که از ظاهر امر پیداست، در رحمت الهی هنوز هم به روی این شهر باز است و ما شانس دیدن دوستان هموطن بسیاری را در اینجا خواهیم داشت. رابطه ی صمیمی بین ایرانیها با همان سبک رفت و آمدها و شب نشینیها که در ایران مرسوم بود، سعادت دوستی و گفتگوی این قوم متمدن را از سایر تمدنهای ساکن در این گوشه ی دنیا سلب کرده است.

ولی از آنجایی که من و خانواده ام قلب رئوفی داریم دلمان نیامد این قوم تازه به تمدن رسیده را از تمدن کهن خودمان بی نصیب بگذاریم و پنهانی15.gifبا چند خانواده ی استرالیایی ارتباط صمیمی بر قرار کردیم تا شاید بتوانیم به سهم خودمان اندکی از تصورات نادرستشان را در مورد ملت عزیزمان اصلاح نموده و همچنین لهجه اشان را که در بدو ورود کمتر آدم عاقل و با سوادی از آن سر در می آورد، به زبان انگلیسی نزدیک کنیم26.gifدر این میان ما هم اطلاعات بیشتری از زندگی آنها بدست می آوریم.

چند ماه گذشته سعی کردم اطلاعات کمی را که در مورد آداب و رسوم زندگی و جاهای دیدنی استرالیا به دست می آورم در این وبلاگ منعکس کنم. با توجه به جا افتادن ما در اینجا امیدوارم در آینده مطالب بهتری بنویسم.

=================

اگر هنوز وبلاگ ندارید و می خواهید برای درد دلها و خاطرات روزانه ی خودتان صفحه ای داشته باشید بهتر است ناشناس اقدام کنید، چراکه خاطرات شما به اطرافیانتان هم مربوط است. بعد از شناخته شدن دست و بالتان بسته می شود و با گذشت چند ماه مجبور خواهید بود مخفیانه وبلاگی نو بسازید14.gif و چرندیاتتان را در قالبی جدید به خورد خلایق بدهید. در مورد کامنتها هم شناخته شده و دوستانه و صمیمی نظر بدهید01.gif. البته برای افراد دل گنده که غم و شادی اطرافیان برایشان یکسان است و می توانند در روز روشن راست راست راه بروند و تلق تلق دل بشکنند و به روی مبارکشان نیاورند، تعدی از این اصل و سایر اصول انسانی بلامانع است.

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پدرام

سلام اکرم جون. خيلی ممنون که پيشم اومدی. تو هم وبلاگ جالبی داري. برای اولين بار بود که بلاگتو ديدم. اميدوارم بتونيم دوستای خوبی برای هم باشيم...بازم پيشم بيا....قربونت...پدی

داداش پارسا

سلام خانومی . وای به خدا شرمنده . نمی دونم چی بگم . به همه گفتم ها ولی نميدونم شما چرا از قلم افتاديد . آدرس جديدم اينجاست . خيلی خيلی شرمنده . بابت لوگو هم ممنون اگه اين جديده را بذاريد که خيلی عاليتر ميشه . در مورد اين کامنتها و عواقب آن من خودم هم زخم خورده هستم . بيايی نوشته هامو بخونی خودتون ميفهميد . شاد و موفق باشيد

صدر

سلام ! بابا دمت گرم ! کارت خيلی باحال و به جا بود ! . خيلی قشنگ ! موفق باشی صدر

mehri

سلام اکرم خانم. چه جالب!!!!!دوباره ميتونيم ما هم نظر بدهيم!!! مثل هميشه قشنگ نوشتی. اميدوارم ديگه هيچ کامنتی که شما را آزرده خاطر کند دريافت نکنی. موفق باشي (خانم همسايه)

سارا

سلام . اميدوارم دوستی هاتون پا بر جا بمونه

دختر تنها

خوبه ه ميتونی با استراليايی ها ارتباط برقرار کنی خيلی برای زبان و روحيه ات خوبه من که نتونستم با سوئدی ها ارتباط نزدی پيدا کنم

صنم

منم اينجا تو ايران با هموطنام مشکل زبان دارم يعنی يه جورايی زبان همديگر رو نمی فهميم

سارا

سلام . ممنون که اومدی . آپديت کردم . خوشحال می شم بازم پيشم بيای . موفق باشی . بای باي