آخرين بهار

هواي خوب بهاري با نزديک شدن به کريسمس رو به گرمي مي گذارد و آخرين روز هاي سال ۲۰۰۶  مي رود تا با سنتاهاي نيم آستين و شلوارک پوشيده!! ايام خوشي را براي بچه ها بيافريند.

امروز اولين جشن زود هنگام در دانشگاه ولونگنگ خوشي را مهمان دل هاي کوچک بچه ها نمود و پاپا نوئل با کيسه هاي هديا خوشحالي آن ها را کامل کرد. از روز ها قبل نام و سن بچه ها را پرسيده و امروز هدايايي مناسب با سن و جنس هر کدامشان تهيه کرده بودند. آنچه هر سال مرا متعجب مي کند مناسبت و هماهنگي هدايا با سن و خواسته ي بچه هاست. پر واضح است در خريد هدايا کارشناسي دقيقي به عمل مي آيد.

به بچه ها که غرق در شادی بودند می نگریستم و می اندیشیدم که چند تا از آن ها مناسبت کریسمس را می دانند؟! و با توجه به آنچه تا کنون از بچه ها دیده و شنیده بودم بی اطلاعی آن ها برایم نگران کننده بود. شاید تنها برای من که در فرهنگی متفاوت بزرگ شده ام جای خالی این مهم تا این حد باعث نگرانیست!

 تاريخ ولونگنگ که حتي در زمستان هم ريزش برف را به ياد نمي آورد حال و هواي متفاوتي با آنچه در فيلم ها از کريسمس ديده ايم دارد. وسط تابستان پرتوي خورشيد جاي دانه هاي برف را گرفته است و عجيب نخواد بود اگر سنتاهاي مهربان که در زير لباس و موي و ريش بلندشان در حال عرق ريختن هستند به جاي گوزن با کانگرو بيايند.

از آنجا که اين بهار را آخرين بهار عمرم در استراليا مي دانم، براي استفاده ي هر چه بيشتر از لطافتش، گشت و گذار در پارک ها و لذت بردن از چشم انداز هاي زيبا را به چشم دوختن بر صفحه مانيتور ترجيح مي دهم.

 

                                                                                                                                          

اشکمهر عزيز، دانشگاه هاي استراليا بورس مي دهند.در همين دانشگاه ولونگنگ هم تعدادی از ايرانيان بورس هستند. در غير اين صورت تحصيل براي خارجي ها خيلي پر خرج است. تا آنجا که من در جريانم، بورس دانشگاه فقط هزينه هاي دانشجو را پوشش مي دهد آن هم براي يک زندگي دانشجويي و مخارج خانواده بايد از محل ديگر تهيه شود. شما تقاضاي بورستان را براي دانشگاه بفرستيد اگر رشته انساني نباشيد احتمالی برای پذیرش وجود خواهد داشت.

با تشکر از مریم خانم برای تکمیل مطلب بالا "بعضی بورسها هم هزينه زندگی را شامل ميشود و هم شهريه را. برای گرفتن بورس نمرهزبان بالا در آيلتس و يا تافل و داشتن مقاله خيلی مهم است. با استاد راهنمايیمکاتبه کنيد که علايق مطالعاتی اش به شما بخورد."

/ 20 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غربت زده

منم سلام. چشم. مسافرت هم به زودی انشاالله. فعلاْ‌ با اين کلمات يک جمله بساز تا بعد ببینیم چطور میشه به امید خدا:‌ حلوا، صبر، غوره.

نيمه پنهان

بسيار وبلاگ جالبی داری خيلی خوشحالم ميبينم که يه دختر ايرانی خارج از وطن اين قدر با احساس درباره مطالب مختلف مطلب مينويسه بهرين آرزوها رو از کيلومترها دور برات دارم امدوارم موفق باشی

دوست جديد

کريسمس اينجا هميشه سرد و برفی است نمی دانم چه طور با خدا هماهنگ کرده اند که شب کريسمس برف بيايد سه سالی که ما اينجا بوديم که اينجور بوده با اينکه در سال دو سه باری بيشتر برف نمی ايد . بابا نوئل ما اينجا نامش سينترکلاس است که سوار بر اسب و با جمعی از کسانی که صورتشان را سياه کرده اند و لبها را قرمز و اسمشان هم زوارتو پيت يعنی هسته ی سياه است و چند روز پيش با کشتی به قول خودشان از اسپانيا آمد و جمع زيادی به استقبال او و گوش دادن به سخنرانيش می روند که بلا نسبت ما را به ياد ديدار رئيس جمهورمان از شهرهای مختلف می اندازد .

دوست جديد

ما که داريم جدی درس می خوانيم و با هزار تنبیه و تشويق جلو می رويم ديگه خدا خودش به داد من و بچه ها برسد شايد برايت جالب باشد که با يک بازی خاص کامپيوتری هم تنبيه می کنم و هم تشويق

دوست جديد

بازی به نام رون اسکیپ را پسرم ۵/۱ سال است که می کند و تنها بازی است که می کند البته مضراتی هم دارد از جمله اعتياد و اينکه هميشه در فکر آن و راههای بالاتر بردن لول (سطح) خود است ولی منافعش برايم بيشتر بوده پس برخلاف بعضی از دوستان که بچه هايشان را از اين بازی محروم کرده اند ما همچنان ادامه می دهيم . به طور ثابت يک ساعت روزی اين بازی را می کند ولی گاهی که از درسش ناراضی باشم يک روز محروم می شود که از صد تا کتک برايش بدتر است مثل ترک اعتياد و هر وقت بخواهم بيشتر درس بخواند در مدت محدودی از ده دقيقه به بالا به اين وقت ثابت اضافه می کنم مثلا امشب که يک بخش علوم را خواند و خيلی خوب جواب داد فردا بعد از مدرسه بدون محدوديت می تواند بازی کند و درس تعطيله نمی دانی چه قدر خوشحاله انگار که دنيا را بهش دادند و می دانم که تا صبح خوابش نمی ره و نقشه می کشه

نگاه

سلام. ببخشید بابت تاخیرها ...نبودن ها و... میبینم که شما هم کم کم عازم ایرانید! خوش به حالتون. برام حالبه که حرف همه ی ما که در خارج زندگی کردیم نسبت به ساده زیستی یکیه ... تجسم بابانوئل تو فصل تابستان هم آسون نیست!

Maryam

در تکميل مطلب شما بايد بگم که بعضی بورسها هم هزينه زندگی را شامل ميشود و هم شهريه را. برای گرفتن بورس نمره زبان بالا در آيلتس و يا تافل و داشتن مقاله خيلی مهم است. با استاد راهنمايی مکاتبه کنيد که علايق مطالعاتی اش به شما بخورد.

سعيد

بنام خدا. سلام. متن آهنگينی نوشتيد! جالب بود. نه! اين عکسي که توی وبلاگ من هست مال من و ايران نيست. طبيعتا در اين سن و سال در هيچ مدرسه ای شلوارک مجاز نيست. اين عکس يکی از عکسهای برتر سال شناخته شده و اين رو در توضيح عکس (داخل خود لينک تصوير) داده ام. من تصاوير رو در فضای اينترنتی خودم آپلود ميکنم و تصوير رو از سايت يا وبلاگی اقتباس مستقيم نميکنم. اغلب همينطوره. متشکرم و موفق باشيد.

مجتبی

سلام! ممنون از لطفی که داشتيد.

farshid

salam man mikham baraye edame tahsil dar australia eghdam konam .mohandese mechanic hastam ba 5 sal sabegheye kar .albate kheili say kardam ielts 6 begiram vase mohajerat vali sharayete karam bad jore va sakhte .albate man ielts 5 general ro daramzemn inke kheili dost daram edeme tahsil bedam .motahel hastam age moomkene ye ki be man bege ke: 1- kodom danesh gaha behtaran 2- hazineye gereftan fogh cheghadr mishe manzoram hazineye koli hastesh 3-chon man ielts nadaram baraye vorodi chekar mishe kard ,mishe omad hamonja zaban khon/?