Jervis Bay و پارک طبیعی Huskisson

یکی از نقاط دیدنی استرالیا منطقه ی Jervis Bay و پارک طبیعی Huskisson است. از سیدنی حدود ۲۵۰ کیلو متر  به طرف جنوب استرالیا در امتداد ساحل بعد از شهر ولنگونگ و نورا به پارک دیدنی هاسکیسن میرسیم.این پارک به خاطر وجود گونه های مختلف طوطی و کانگرو ها که آزادانه در پارک ارتباط دوستانه ای با آدمها دارند مورد توجه است. طبیعی بودن پارک اون رو از باغ وحشهایی که حیوانات اسیر رو به نمایش میذارند متمایز میکنه.مخصوصا برای بچه ها که همیشه از غذا دادن به حیوانات لذت می برند هیجان خاصی داره.  

 در امتداد ساحل اقیانوس بعد از هاسکیسن منطقه جرویس بی قرار داره.ساحل اون در بعضی قسمتها  پوشیده از ماسه ی سفید رنگه. روزهایی که دریا آرومه سفیدی ساحل و آبی اقیانوس و آسمان صاف آرامش بی نظری رو به بیننده میده. قسمتی از ساحل هم صخره ای با موجهای بلند وآب زلاله که چشم انداز زیبایی داره.

 217jb1.jpg

تعدادی فانوس دریایی قدیمی هم لابلای صخره ها به چشم می خوره که جزء آثار باستانی این سرزمین جوان به شمار میاد و با وسواس خاصی از اونها نگهدای میشه. نکته قابل تامل اینه که این آثا باستانی صدو پنجاه تا دویست ساله استرالیا عامل جذب توریست و منبع درآمد است و آثار باستانی دو هزار ساله و سه هزار ساله مشرق زمین عموماْ‌ و ایران ما خصوصاْ‌ حتی قدرت جذب مسافران داخلی را هم ندارند...

 

 217jb7.jpg

شرکتهای قایق رانی با قایقهای بزرگ مسافربری هر روز صبح توریستها رو برای دیدن نهنگها وسط اقیانوس می برند.در اونجا از نزدیک میشه نهنگهایی که برای تنفس به سطح آب می آیند رو دید. البته در صورتی که هوا مناسب باشه.

در بعضی فصول سال به راحتی میشه دلفینها رو کنار ساحل دید و این برای کسانی که پرداخت کرایه قایقها براشون مشکله و یا با سفر دریایی دچار دریازدگی میشوند موهبت بزرگیست.

217jb3.jpg

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر میتونید به این سایت مراجعه کنید.01.gif

/ 17 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدر

سلام ! به دوست با وفا ! از اظهار لطف و محبتت بينهايت سپاسگذارم ! مو فق باشی/صدر

پونه ( ایران دخت)

سلام! يکی از بهترين دوستهای من در سيدنی زندگی ميکنه شايد به خاطر همين به اينجا علاقه مند شدم و همه مطالبتون را خوندم ...شاد باشی و در پناه حق

سارا

سلام .ممنونم اومدی . آپديت کردم .... خوشجال می شم بازم بيای پيشم

ابروکمون

سلام...با تعريفهاي شما کم کم دارم عاشق استراليا ميشم:))

نونوش

بابا يه کمم به فکر اين دل صاب مرده ی ما باشيد بعد اين چيزا رو بنويسيد ! خب من که دلم ضعف رفت واسه اونجا ! من دارم ميام استراليا . کاری نداريد ؟!!

آبدارچی

خب آقا حميد فرموديد که از موبی ديک نميهراسيد. به چشم خودم آدرس يک موبی ديک نزديک از توی يلوپيج سيدنی پيدا ميکنم و تلفنش رو ميدم که يک ميز چهارده نفره در لژ خانوادگی برای اولين شنبه بعد از اقامتت توی سيدنی رزرو کنی. خودت آقايی کن به وحيد و سعيد هم خبر بده که جا نمونند!!!! ضمناْ‌ من تا حالا ميگو نخورده ام... دو نقطه دی!!

شواليه قلعه تنهائي

سلام..هاپوتي عزيز من مطالب جالبتون را خوندم ولي عجب عكسهاس قشنگي انداخته ايد...واقعا دنياي زيبائي است...موفق و پيروز باشيد

سارا

سلام . خوبی ؟ ممنونم اکرم جون از لطفت ممنونم عیدتون مبارک . آپدیت کردم . خوشحال می شم پیشم بیای . بای بای

صدر

سلام ! بهترين دوستان کساني هستند که در غم و شادي همراه هم باشند ! با هم بگريند و با هم بخندند ! موفق باشي صدر

صدر

سلام! از پيغام زيبايت متشکرم ! راستي تو وبت مطالب زيبايی خصوصا جهانگردی داری ! اميدوارم که هميشه موفق باشی صدر