یک خبر بسیار مهم

26 بازی رایانه‌ای نامناسب معرفی شد
توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بنابر اعلام رسمی اداره کل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 26 بازی رایانه‌ای که از نظر محتوایی برای کاربران نامناسب تشخیص داده شده است، اعلام شد.

به گزارش مدیریت اطلاع‌رسانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این بازی‌ها خشونت بسیار شدید، نمایش خونریزی شدید و بدن مثله شده، برهنگی، نمایش روابط جنسی، نمایش مصرف الکل و مواد مخدر، بدلحنی و فحاشی، ترویج بی‌بندوباری و حذف خدا از زندگی، اهانت به کشورهای اسلامی و مسلمانان و... به نمایش درمی‌آید که با کارشناسی صورت گرفته این بنیاد برای استفاده کاربران نامناسب اعلام شد.

براساس این خبر در حالی که بازی‌های اعلام شده در اروپا و آمریکا برای کاربران کمتر از 18 سال ممنوع اعلام شده اما متأسفانه در کشور ما کاربران کودک نیز از این بازی‌ها استفاده می‌کنند. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پیش از این هم زمان با آغاز فصل تعطیلات تابستان با صدور اطلاعیه‌ای در مورد استفاده کاربران از این بازی‌ها به خانواده‌ها هشدار داد.

اسامی بازی‌های رایانه‌ای نامناسب به شرح زیر است:
1. Fahrengeit: lndigo Prophecy Director's Cut: PC CD ROM
2.Grand Theft Auto: San Andreas
3. Lula 3D
4. Private Party
5. Singles
6. The Witcher
7.Culpa Innata
8. Call of Duty 4: Modern Warfare
9.The Sims
10. The Punisher
11. Timeshift
12. Unreal Tournament
13. Unreal Tournament 2004
14.Painkiller: Overdose
15. Manhunt
16.Land of the Dead: Road to Fiddler's Green
17. Half-Life2: Episode Two
18. F.E.A.R: Perseus Mandate
19. Resistance: Fall of Man'
20.Resident Evil Outbreak File 2
21. Mortal Kombat: Shaolin Monks
22. Mortal kombat: Armageddon
23.God of War
24. Xman
25. Driver: Parallel Lines
26. Dude nuken
________________________________________________
این خبر را در سایت بازتاب خواندم که به دلیل اهمیت زیادی که داشت عین خبر را آوردم.
متاسفانه بعضی از این بازی ها مثل بازی شماره دو  که در ایران تحت عنوان GTA  بین دانش آموزان معروف است بسیار شایع می باشد. به عنوان نمونه در مدرسه ی پسرم حتی شاگرد اول ها هم، به دنبال رمز ها و ارتقاء آن هستند.
در حالیکه این بازی در ایران دوبله هم شده  و به جای آهنگ ها و ماشین های خارجی از نوع ایرانی آن استفاده کرده اند، رفتار و گفتار خشن و بد لحنی و فحاشی ها و صحنه های نامناسبش همچنان موجود است. من به عنوان یک مادر شاید تنها به دلیل فراگیر بودن این بازی در بین دوستان و همکلاسی ها ی پسرم، به  نامناسب بودن آن بی توجهی نموده و مانع از آن نبوده ام. غافل از اینکه انجام همین بازی های خشن خود تشدید کننده ی خشونت موجود در جامعه است.
/ 14 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگاهی نو

هیچ کدوم از این بازی ها را نمی شناسم.ممنون از اطلاع رسانی

شهربانو

هاپوتی جان با تاخیر من هم روز مادر رو به شما تبریک میگم و برای شما و خانواده عزیزتان بهترین ها رو آرزو می کنم .

پرنده آتش

سلام خواهری یاد روزنامه دیشب افتادم اعدام یه ژاپنی که از روی کگارتون های خشونت آمیز کودکان بین 4 تا 7 رو شکنجه و مثله می کرده

مادر سپید

سلام هاپوتی عزیز تولد گذشته ات تبریک [زبان]امیدوارم همونطور که گفتی سال دیگه جبران بشه ! البته تولد های مام مامانا معمولا همینطور بی سر و صدا برگزار میشه ! ولی خدا نکنه واسه بچه ها دودورو و داداری صورت نگیره !!![تعجب] [چشمک] خوشبختانه حسین ما که به صندلی کامپیوتر پرچ شده هنوز سراغ بازی های خشن نرفته یعنی تا حالا برای خرید این بازی ها مقاومتم مثمر ثمر بوده ..

مهرسا

«کس ندانست که منزلگه مقصود کجاست اینقدر هست که بانگ جرسی می‎آید...»

مرجانی

آخه تو این شهر کوچک کویری که کلاسای درست و حسابی به درد ما دانشجو ها نداره چی کار کنیم؟

فاطمه

سلام اکرم جون خوبی ؟بچه ها خوبن؟ باور نمکنی 4 تا از این بازیها رو من و داداشم موقعی که مجرد بودم خوره بودیم...همین gtathe sims resident evilmortal kombat واقعا تاثیرش رو میدیدم مخصوصا gtaافتضاح اکرم افتضاح وقتی اونو بازی میکردیم واسه من دیگه کشتن کار بدی به نظر نمیرسید یا حتی بازی سیمز هم تاثیرش فوق العاده بده از من میشنوی هیچوقت نذار بچه هات سیمز رو بازی کنن حالا به هر عنوانی موفق باشین

هورمزد یعقوبی نژاد

سلام. جالب بود. چند وقت پیش مطلبی در مورد خشونت نوشته بودم و به همین بازی هم اشاره کردم. وبلاگم به روز است.[لبخند]

سعید

من فقط دو بازی از این لیست را قبلا (خیلی دور) انجام داده ام اما دو شب پیش با برادرزاده ام پلنگ صورتی بازی کردم و کمکش کردم از مرحله اهرام مصر بگذرد که کلی ذوق کرد! من فکر می کنم کمی تخلیه خشونت برای پسرها از این طریق بد نباشد. البته اگر بچخ زمینه خشونت دارد.

محمد

سلام نمیشه گفت کهاین بازی ها برای همه مضر هستن . بعضی از این بازی ها برای سنین خاص مناسب معرفی شدن ، اما متاسفانه این درجه بندی رعایت نمیشه . ولی بازی مثل پانیشر حتی برای سنین بالا هم مناسب نیست . چون غیر از خشونت افراطی چیزی نیست .