لاکپشتها فقط تو قصه برنده نیستند

آرامش، سکوت، قانون، لبخند، و باز هم آرامش.

ماشینا تو یه صف منظم با رعایت فاصله با سرعت مناسب حرکت میکنند. اگه عابری پاش رو از تو پیاده رو بذاره رو خط عابر پیاده همه ی ماشینا توقف کامل میکنند تا او به پیاده روی اون طرف خیابون برسه! حرکت، لبخند، و باز هم آرامش....

صدای بوقی شنیده نمیشه. هیچ راننده ای زیر لب به ماشینی که جلوش میپیچه بد و بیراه نمیگه هیچکس کلافه و درب و داغون نیست. هیچکس فکر نمیکنه کار اون مهمتره و باید زودتر از دیگران به مقصد برسه. انگار همه بیکارند. آروم آروم میرن در حالی که ما با این همه سر صدا و بوق و کرنا نمی تونیم بهشون برسیم33.gif!!!

یکی از بزرگترین تفاوتهایی که در همون روزای اول ورود به ولونگونگ برای هر ایرانی حیرت برانگیزه رعایت مقرارات رانندگیه. آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ایران فرقی با اینجا نداره و گواهینامه ی ایران مورد تائید اینهاست. ولی این کجا و اون کجا؟

مقرراتی که تنها مورد استفادش تو ایران، قبول شدن در امتحانه. مقرراتی که اجراش تو ایران باعث تمسخره!

دوستانی که بعد از مدتی اقامت در اینجا به ایران سفر کرده بودند ترافیک خیابونا رو غیر قابل تحمل دیدند در حالی که در اون شرایط بزرگ شدند.

ما که ادعای تمدن کهن داریم و اسلام رو در رعایت حقوق دیگران برترین میدونیم خیلی راحت برای رسیدن به مقصدمون قانون و حقوق دیگران رو زیر پا میذاریم. شتابزده دور خودمون می چرخیم و تو این دور باطل در نهایت سرمون گیچ میره و به جای پیشرفت پسرفت میکنیم20.gif.

 

/ 18 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زریوار

سلام.لطفاً با پست بعدی يکم اکسيژن هم برای ما بفرستيد-----:)

سارا

سلام ...خوبين ؟ کوچولو (هاتون) خوبن ؟ ممنونم منو فراموش نکردين ....

عليرضا*شب باراني*

سلام عزيز ... اميدوارم روزهای زندگيت سراسر شادی باشه ... ميخواستم اجازه بگيرم که لينکتو بذارو تو وبلاگم ... هميشه سبز باشی در زير باران ...

امير

سلام روز مهر و ماه مهر وشروع تحصيل وتعليم ومبعث حضرت رسول گرامی خاتم انبياء بر شما مبارکباد

Javad

وبلاگ زيبايی داريد ...به ما هم سری بزنيد

نوشی

تو يه برنامه تلويزيونی در ايران ميگفتن که رانندگی ما يه بيماری اجتماعی جدی و خطرناکه... فکرش رو بکن؟

شواليه قلعه تنهائي

هاپوتي عزيز شكلهائي كه مي خواهي داخل قسمت دانشكده..لينكي به اسم ارشيو كامل صورتكها وجود دارد ادرس چيزي كه از من خواستي انجاست....من قبلا ادرس براي شما تو مسنجر فرستادم ولي انگار ادرس به دست شما نرسيده....

داريوش

سلام! من امروز برای اولين بار وبلاگ شما را خواندم و با مطالبش آشنا شدم. به خاطر سبک نوشتن و مطالب جالب توجهی که در آن می نويسيد به شما تبريک می گويم و از اطلاعاتی که درمورد کشور استراليا به خوانندگانتان می دهيد؛ متشکرم. ولی سبب اشنايی من با وبلاگ شما نوشته ای بود که در وبلاگ کوير سبز و در قسمت نظرخواهي و پس از نظر من از شما منتشر شده بود و فرموده بوديد اين که در خواب به دنبال جوابی برای سئوالاتمان باشيم صحيح وعاقلانه نيست؛ ظاهرا به اين نکته توجه نکرده بوديد که گفته بودم «جوابی برای علامتهای سئوالمان»؛ و اين با «جوابی برای سئوالاتمان»؛ فرق می کند. به هر حال منظور من برای نويسنده وبلاگ واضح بود و من نيز قصد نداشتم از دايره «عقل» به طور کامل خارج شوم! شاد و پيروز باشيد!

کيوان

سلام اميدوارم روزگار خوشی داشته باشيد.نمی دونم الان که اين پيغام رو می نويسم استراليا هستی يا نه .من تازه ويزای اقامت دائم استراليا گرفتم و خوشحال ميشم اومدم اونجا با اينترنت با هاتون در تماس باشم و از تجاربتون برای زندگی در استراليا استفاه کنم.