بهار 1393

این روزها بوی بهار می آید. بارندگی چند روزه در زاهدان آنقدر هوا را صاف و تمیز کرده که قابل وصف نیست. خدا را شکر امسال هم در زمستان شاهد بارش برف بودیم و هم اکنون در آستانه ی بهار بارش باران کویر خشکیده را سیراب کرده است.

از آنجا که هوای زاهدان دود و دم کلان شهرهایی چون تهران را هرگز تجربه نکرده و تنها به داشتن گرد و غبار و آمدن گرمای زودرس مشهور است، بارش های پیاپی این روزها در لطافت و اعتدال هوا نقش بسیاری داشته. ای کاش می توانستم این هوای پاک و سرشار از اکسیژن را برای هموطنانم در دیگر جاهای ایران، به ویژه شهرهای آلوده بفرستم تا آنها هم در لذت تنفس سالم ما سهیم باشند.

بر خلاف بسیاری از دوستان که دوری از مرکز و محرومیت استان را برنمی تابند و همواره در پی گریختن از این شهر و دیارند، من حاضر نیستم آرامش روزهای بهاری زاهدان را با هیچ چیز دیگر عوض کنم. هر چند دلتنگی دوری از خانواده برخی اوقات سخت آزاردهنده است ولی خدا را شکر تعطیلات عید فرا می رسد و مسافرت نوروزی دیدارها را تازه خواهد کرد.

 

/ 8 نظر / 68 بازدید
میهن نما

سلام عزیز. عالی بود یه سری هم به ما بزن خوشحال میشم از قالب های سایت استفاده کنی مشتاقانه منتظر نظراتت هستم. یاعلی. skin.mihannama.ir

(*◕‿◕)عاشق يك لحظه نگاهت (*◕‿◕)

پرورگارا در این روز های آخر سال به خواب عزیزانم:آرامش به بیداریشان : آسایش به زندگیشان:عافیت به عشقشان: ثبات به مهرشان :وفا به عمرشان: عزت به رزقشان:برکت وبه وجودشان:صحت عطا بفرما بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک شاخه‌های شسته، باران خورده، پاک آسمان آبی و ابر سپيد برگهای سبز بيد عطر نرگس، رقص باد نغمه شوق پرستوهای شاد خلوت گرم کبوترهای مست نرم نرمک می رسد اينک بهار خوش به حال روزگار خوش به حال چشمه ‌ها و دشتها خوش به حال دانه‌ها و سبزه‌ها خوش به حال غنچه‌های نيمه‌باز خوش به حال دختر ميخک که می خندد به ناز خوش به حال جام لبريز از شراب خوش به حال آفتاب ای دل من گرچه در اين روزگار جامه رنگين نمی‌ پوشی به کام باده رنگين نمی ‌بينی به جام نقل و سبزه در ميان سفره نيست جامت از آن می که می ‌بايد تهی است ای دريغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسيم ای دريغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دريغ از ما اگر کامی نگيريم از بهار گر نکوبی شيشه غم را به سنگ هفت رنگش می‌شود هفتاد رنگ فریدون مشیری [خجالت][چشمک][رویا]

نادیا

سلام دوست عزیزم،بهارزیباتون مبارک...انشاءالله همیشه شاد وسلامت باشی...[ماچ][لبخند][گل][خداحافظ]

برسام

تموم حرفات درسته[تایید][متفکر]

سعید

سلام و عرض ارادت و تبریک. امیدوارم سال خوبی داشته باشید. سوال مختصری داشتم. میخواستم بدانم که واژه بین الملل درست است یا بین المللی. مثلاً بگوییم شرکت تجارت بین الملل فلان یا بین المللی فلان؟ پیشاپیش از لطف شما ممنونم.

dr.atefeh

فدایی داری داداش[ماچ]

ماریا

ببخشید شما فاطمه ناصری نیستید

ماریا

اخه من یه همکلاسی دارم نینیشون کوپی نی نی شماست