پراکنده

امروز يکي از مهمترين روز ها در تاريخ استراليا محسوب مي شود. در اين روز که ANZAC day نام گذاري شده اولين جنگ استراليا به وقوع پيوسته است. بيست و پنج آوريل در تقويم استراليا جزء تعطيلات رسمي است. استراليايي ها هر ساله در اين روز مراسم بزرگ داشتي براي کشته شدگان اين جنگ برگزار مي کنند . تعداد سربازاني که در اين جنگ کشته شده اند هشت هزار نفر بوده است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

______

 

بارها در مورد کوتاهي و تنبل پروري نظام آموزشي استراليا نوشته ام. متاسفانه اين نظام آموزشي باعث شده است گاهي براي تعليم کتاب هاي درسي فارسي به پسرم مشکل داشته باشم. چرا که دروس مدارس ايراني بسيار متشکل تر و حجيم تر از استراليا است.

در حال حاضر که فقط يک ماه تا امتحانات مدارس ايراني نمانده است مشکلات درسي پسرم بيشتر محسوس است. محمد کلاس پنجم را امتحان خواهد داد در حالي که امسال در ولونگنگ مدرسه فارسي تشکيل نشد. خدا را شکر ولونگنگ يکي از حوضه هاي امتحاني مدارس خارج از کشور است. در غير اين صورت براي امتحانات بايد به کانبرا مي رفتيم. براي من هيشه اين سوال مطرح بوده است که استراليا با اين نظام آموزشي چگونه توانسته به اين پيشرفت برسد و آيا آينده ي کشور استراليا در دست همين کودکان راحت طلبي است که ما مي بينيم؟! 

ارتش استراليا  هم از کوتاهي نظام آموزشي استراليا بي نصيب نمانده است.

 

 

چند وقت پيش خبر جالبي را خواندم که بي ربط با مطلب بالا نيست.

 

ارتش استراليا به منظور جذب نيرو قوانين سرسختانه عليه مواد مخدر را لغو كرد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «رويترز»، وزير دفاع استراليا با اعلام اين خبر گفت: خصوصيات افراد و توانايي هاي آنها مهمترين معيارهاي جذب نيرو به نيروهاي مسلح اين كشور در آينده خواهد بود. طبق قوانين فعلي افرادي كه به مصرف مواد مخدر غيرقانوني اعتراف كنند، در ارتش پذيرفته نمي‌شوند.
برندان نلسون گفت، حدود نيمي از جمعيت بزرگسالان استراليا مواد مخدر مصرف مي‌كنند.
در ماه دسامبر گذشته دولت استراليا اعلام كرد كه قصد توسعه ارتش را دارد. پرسنل ارتش اين كشور در حال حاضر 42 هزار نفر است كه 17 هزار نفرشان نيروي ذخيره هستند.


«نلسون» كه قبلاً وزير آموزش استراليا بوده نظام آموزشي كشور را مسئول تربيت نسلي از جوانان دانست كه براي فعاليت در ارتش ارزشي قايل نيستند.

 

در مدارس اينجا و به طور کلي در فرهنگشان بازي هاي جنگي از قبح خاصي برخوردار است.

بر عکس ايران که همه ي بچه ها با اسباب و ادوات جنگي آشنايي زيادي دارند و بهترين اسباب بازي پسر بچه ها تفنگ است، بچه ها در اينجا حتي حق ندارند در انشاي خود از کلمه ي تفنگ استفاده کنند. اين اتفاقي است که چند سال پيش براي پسرم افتاد. معلمش گفته بود تفنگ را پاک کند و به جاي آن کلمه ي توپ را بنويسد!  حساسيت بيش از حد اين ها روي تفنگ برايم قدري عجيب است. دوستي مي گفت رواج حمل اسلحه در بين دانش آموزان آمريکايي و حوادث ناشي از آن باعث عبرت استراليايي ها شده است.

 ______

 

اين روز ها بيش از هر روز درگير درس هاي ناتمام محمد هستم. اين تعطيلات ميان ترم فرصت خوبي است تا عقب افتادگي ها را جبران کنيم. دوشنبه تعطيلات تمام مي شود و با رفتن بچه ها به مدرسه خانه به حالت عادي! باز خواهد گشت. فکر مي کنم اين حالات غير عادي دامن وبلاگ بنده را هم گرفته است. قرار بود هر يکشنبه پست جديدي داشته باشم ولي در تعطيلات مدرسه تشخيص يکشنبه از ساير روز ها برايم قدري سخت است....

اگر به خير و خوشي امتحانات خرداد ماه محمد تمام شود و ما بتوانيم همه ي کتاب ها را به موقع تمام کنيم براي خواندگان اين وبلاگ يک هديه ي با ارزش خواهم داشت.

_______

 

يک کشف بزرگ

چاقی در استراليا رو به پيشرفت است.

منبع: خبر گزاري هاپوتي!

تقريبا 3 سال است براي يک شرکت توليدي لباس ورزشي کار مي کنم. بزرگ ترين سايز لباس ورزشي 5XL بوده است که به نظرم بي اندازه بزرگ مي آمد.(از اين مدل لباسي براي يک مرد درشت هيکل در ايران سايز 3XL مناسب است.) اخيرا در پي رشد بي اندازه ي استراليايي هاي راحت طلب 4 سايز ديگر نيز به سايز بندي لباس هاي ما افزوده شده است. يعني آخرين سايز 9XL است.

مطمئنم اين سايز در ايران اصلا کاربرد ندارد.

--------

مدتی است از ياهو مسنجر استفاده نمی کنم. تا اطلاع ثانوی هم امکان استفاده از آن را ندارم.

/ 41 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هستی

سلام. منتظر آپ شما هستم ..راستی گلهای آفریقائی اونجا هم پیدا میشه؟؟‌

امير رضا

سلام از وبلاگتون خيلی استفاده کردم. من در حال انجام امور گرفتن ويزا هستم. نگران پسرم هستم . چون احتمالاٌ وقتی ما به استراليا می رسيم که اون بايد بره مدرسه. ولی متاسفانه انگليسی بلد نيست. چکار می شه کرد؟ منتظر نظرتون هستم. با تشکر

تهمينه

سلام!وممنون ازينکه اطلاعاتتونو در اختيار بقيه ميذاريد می تونيد منو درباره بهترين راه برای شروع مهاجرت به استراليا راهنمايی کنيد؟ بسيار ممنون می شم باتوجه به اينکه همسرم مهندس و من پزشک هستم. باز هم ممنونم!

سوسن

سلام دوست عزيزم مطالبت برايم هميشه جديد وجالبه

پرنده آتش

سلام خواهر گلم ........... وای اين جور پیش برن چی ميشه

علي

سلام چرا نمی نويسی خيلی بيزی هستی؟

علي

Dear Akram, Just wanted to letting you know that SBS is going to show Crimson Gold (Talaye Sorkh in Persian), an Iranian movie directed by Jafar Panahi on Wednesday at 10 pm. This film was never distributed to Iranian cinemas because it was considered too "dark." Regards Ali

ali

سلام جالب بود بیشتر از فرهنگ ووضعیت اجتماعی استرالیابنویسید مرسی موفق باشی به ما هم یه سری ...................... در محبت معنی عشق و صفا افتاده است در کلامش مهربانی و سخا افتاده است (میم) آن از میزبانی در دل یاران بود (حاء) آن هم حرف دل از پاکی باران بود چون نباشد پاک تر از آب باران هیچ آب این همه پاکی و احسان در دل یاران بیاب (باء) آن هم بیرق صلح و صفا در دل بود بر سر قصر دل عاشق از او منزل بود هر سه حرفش گفتم و مانده به آخر حرف (تِ) حرف (تِ) باشد تمام هستی مجنون شده هستی مجنون به حرف یاور و دلدار اوست گر بگوید ده دهد این کار اوست میم به ضّمه حاء به کسره باء به اسکان راز چیست من گمانم این همان راز و رموز عاشقی است گر که باشی تو محب دلبر و دلدار خود دست یابی به رموز عاشقی در کار خود رمز و راز عاشقی در دل نگهدار ای عزیز در دل خود بذر ایمان و محبت را بریز گر بروید بذر ایمان و محبت در دلت حل نماید این نهال اندر دلت هر مشگلت

علی

سلام مطالب خوبی می نويسی استفاده کردم اگر بتونی از تفاوتهای فرهنگی ايران و استرالیا بنويسی ممنون ميشم.

REDWINEشراب سرخ

سلام . وبلاگت مثل سابق جا الب است . اگر به طنز سياسی علاقه داری به ما سر بزن . هر روز اين وبلاگ اپ ميشه . بیا تو این مسابقه شرکت کن . طنز سياسی دنباله دار..... با تبادل لوگوهم موافقم . تو چی؟