شهر در امن و امان است

 

 همان روزها که گروهک از خدا بی خبر عبدالمالک ریگی با انفجار بمب در مسجد امیرالمؤمنین زاهدان، گروهی از هموطنان بی گناهمان را به شهادت رسانده و جمع کثیری را مجروح کردند، ما در حال تدارک سفر به خراسان رضوی بودیم. امتحانات بچه ها تمام شده بود و ما بی خبر از آن که گروهی شیعه و سنی تندرو به این ماجرای شوم دامن زده اند و هر چه بیشتر موجب ناآرامی شده اند از شهر خارج شدیم. در ایست بازرسی ها و پلیس راه دریافتیم خبرهای بد بیش از آن بوده است که ما می دانستیم. حتی همسرم که برای سرویس ماشین و موارد دیگر ساعت ها در شهر رفت و آمد کرده بود به آن صورت از اوضاع و احوال شهر آگاه نبود! وقتی به مشهد رسیدیم آنقدر اخبار نامساعد از زاهدان برایمان نقل کردند که خانواده با نگرانی اصرار به ماندن ما داشتند. گفتند جاده ها نا امن است و عبدالمالک در سایتش اعلام کرده به کسی در جاده رحم نخواهد کرد.

به هر حال ما به خاطر دانشجویان که بی صبرانه منتظر استاد عزیزشان جهت اخذ امتحان بوده و به جای درس خواندن، مشغول دعای خیر به جان ایشان بودند، مجبور به برگشت به زاهدان بودیم. با این همه دعای خیری که از جانب دانشجوهای درس خوان دانشگاه سیستان و بلوچستان بدرقه ی راهمان بود دیگر چه جای نگرانی! وصف جاده ی زاهدان به خصوص آن تکه راه بعد از دوراهی زابل که مرز پاکستان را با چشم غیر مسلح می توان دید، در این مختصر نیاید بهتر است. خدا را شکر از آنجایی که این طرف ها با هر دعایی به این سادگی ها باران نمی بارد همه ی شایعات در مورد ناامنی راه نادرست بود و ما جان سالم به در برده و به خانه رسیدیم.  شهر هم از همیشه امن تر و خلوت تر است.

-------------------------------------------------

از دوستانی که برای مطلب قبل نظر دادند متشکرم. در زاهدان تنها یک سینمای قدیمی هست که اکنون به مخروبه تبدیل شده و سالهای زیادیست در آن فیلمی به نمایش در نیامده است. می گویند در گذشته این سینما، محل تجمع اوباش بوده است و کمتر خانواده ها جرات استفاده از آن را داشته اند. در حال حاضر هم به علت ثابت ماندن مکان سینما، تنها در آدرس دادن مورد استفاده دارد. سینمای دانشگاه هم که نخودی است و فیلم جدید و هم پای سایر سینماهای کشور ندارد. در مورد سایر نقاط استان اطلاعی ندارم.

در مورد دوستانی هم که در این مدت تبلیغات نامزد مورد نظر خود را در بخش پیام های وبلاگ قرار دادند بنده بی تقصیرم جز این که بخش کامنت این وبلاگ برای همه آزاد است حتی نظرات مخالف.

/ 3 نظر / 42 بازدید
یک نفر طلبه

شهر در امن وامان آسوده بخوابید و امتحانو بی خیال![نیشخند]

دکتر عاطفه و پروفسور عالیه

کمی هم اطلاعات راجع به بلدرچین ها بدهید قلم روان و خوبی دارید وقتی شروع یه خواندن می کنیم همچنان چشممان به دنبال کلمات بعدی می دود با سرعت 120

پوریا

سلام و عرض خسته نباشید من امسال کنکور دادم و فکر میکنم دانشگاه زاهدان قبول بشم اما یه سری سوالات در باره وضعیت شهر و دانشگاه دارم میتونین در این باره به من کمک کنین؟