پراکنده

ماه رمضان مبارک

حلول ماه پر خیر و برکت رمضان را به همه ی دوستان عزیز تبریک می گویم و امیدوارم در این ماه هر چه بیشتر از ضیافت حق  بهره مند شویم.

دوستان عزیز روزه دار ساکن در سیدنی و اطراف آن، می توانند در این سایت از اوقات شرعی ماه مبارک رمضان مطلع شوند.

دوست خوبمان فاطمه در وبلاگ خود، من و خلوت دل پیشنهاد جالبی برای ختم قرآن ارائه داده اند. در صورت تمایل به جمع دوستان بپیوندید. التماس دعا

.... .... ....

متاسفانه کامپیوتر منزل بنا به دلایل نامعلومی!! خراب شده و بنده را از شر آن سرعت لاکپشتی راحت نموده است. در حال حاضر برای کار های روزمره از مرکز کامپیوتر استفاده می کنم که از نظر سرعت اصلا قابل مقایسه با آنچه در خانه بود نیست. این دو روز  تعطیلات آخر هفته من تنها مشتری این محیط آرام بودم، ولی از فردا که روز اول هفته است این جا یکی از ایالات چین می شود و در میان آن همهمه های چینیایی نوشتن و خواندن برایم مقدور نخواهد بود. لذا از ملت روزه دار خواهشمندم برای رفع کسالت از آن دستگاه نازنین وقت تلف کنی  دعا فرمایند.

بودایی با معرفت

یکی از دوستان صمیمی پسرم آنجومان (همان انجمن خودمان است) چند روز پیش محمد را به تولدش دعوت کرده بود. مدت سه سال است که ما با هم همسایه هستیم. آن ها خانواه ای بودایی از نپال هستند. سال گذشته در مهمانی تولدش پیتزا سفارش داده بود که به خاطر وجود گوشت غیر حلال پسرم نخورده بود. امسال به خاطر دو تا از مدعوین مسلمان، خانم همسایه همه غذا ها را با گوشت حلال  تهیه کرده بود. از درک ایشان بسیار خوشحال شدم و با خود اندیشیدم بعضی دوستان ایرانی و شاید مسلمان در وبلاگ ها مرا به خاطر استفاده از گوشت حلال مسخره می کنند ولی همسایه ی بودایی تا این حد برای فرزندان مسلمان ما احترام قائل است.

خدای خدایان کیست؟!

بحث بین محمد و انجومان بالا گرفته بود!

محمد: شما چطور خدایی را که خودتان درست می کنید، می پرستید؟(یاد درس های سال گذشته افتادم، پس این همه جان کندن و فارسی توی مغز این بچه فرو کردن بی فایده هم نیست)

آنجومان: این مجسمه های که تو دیدی خدای واقعی نیستند. ما چون خدایان را نمی توانیم در خانه بیاوریم و عبادت کنیم مجسمه ی ان ها راساخته ایم.

محمد: این بهتر شد. فکر می کردم آن مجسمه خدایتان است. ما خدایمان را نمی بینیم چون همه جا هست یک خانه برایش ساخته ایم همه رو به آن، خدا را عبادت می کنیم. شیطان هم دیده نمی شود ولی یک جایی درست کرده ایم و به آن سنگ می زنیم.

شما چند خدا دارید؟

آنجومان: ۱۰ تا که هر کدام مظهر یک قدرت طبیعی هستند ولی یکی از همه قدرتمند تر است.

محمد: پس خدای شما هم یکی است چوان نهایتا همه ی این قدرت ها را یکی به وجود آورده است.

من:13.gif

محمد در کنار سایر عقاید متفاوت یا مخالف با آنچه تعلیم دیده، رشد می کند و سوالات بی شماری برایش مطرح می شود. همیشه فکر می کردم اقلیت های مذهبی در مورد مذهبشان بیشتر از جو قالب جامعه می دانند. چون اختلاف آن ها را به فکر و جستجو در تعالیمشان وا می دارد.

/ 19 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد

سلام. پسرم يه پا فيلسوفه برای خودش من خبر نداشتم. انگار همین دیروز بود که به هواپیما میگفت هاپوتی! ميگم اکرم يادته اون روزی که از توی کوچه اومد و در حالی که نميتونست خنده اش رو کنترل کنه ميگفته که اين علی رضايی به پسوفسور! ميگه پسفور؟!! حالا خودش يه پا پروفسور شده برای خودش. يازده سال و دو ماه چه زود گذشت؟

آناهيتا

محمد شما با اين سن ۱۱ سال و ۲ ماهيش خيلی عاقله ها

جارلله

سلامدوستعزيزوتشکرازاينکهسرزديد

عقيق

با سلام اولين بار بود که وبلاگتون رو ديدم مطالبش جالبه عقیق هم یک هفته ای است که راه افتاده موفق و موید باشید

فاطمه

سلام اکرم جان.فرارسيدن اين ماه مبارک رو به تو و خانواده خوبت تبريک ميگم.اول از اينکه برای ختم قران از دوستانت دعوت کردی ممنونم.اميدوارم تا شب های عزيز قدر ۶ جزء باقيمانده هم به داوطلبين اختصاص داده بشه.اما اين صحنه های جالبی که از مبادله افکار و عقايد بچه ها بيان کردی هيچ وقت برای من قابل ديدن نبود اما خيلی خوندنش شيرين و جالب بود.واقعا لذت داره وقتی آدم نتيجه تعليماتش رو در حرفهای بچه هاش ببينه.موفق باشيد...

فاطمه

عجب....کلی مطلب نوشتم که يست نشده!!! دوباره سلام و تشکر از لينکی که برای ختم قرآن دادی.تبادل افکار بچه ها در مسايل دينی و اعتقادی واقعا بايد جالب و ديدينی باشه.اين صحنه ای هست که من هيچ وقت نديدم اما می تونم درک کنم،شيرينی گفتاری رو که در اثر تعاليمی هست که به فرزندم یاد دادم.موفق و ييروز باشی

صبا

با سلام اکم عزیز . من شما ا به لینک دوستانم اضافه کردم . یعنی اینکه دوست دارم بیشتر اینجا بیایم . اگر مرا قابل دونستید میتونید به من لینک بدهید . راستی برای یک کمک و شرکت در بحث خارجی ها و مشکلاتشان از شما دعوت به همکاری و مبادله اطلاعات میکنم . با تشکر .

صبا

http://links.p30download.com/archives/2006/09/4222.php سلام اين لينک رو ببينيد . در مورد انوشه انصاريه

ندا

گفت و گوی بچه‌ها خیلی جالب بود، ناب‌ترین استدلال‌ها و اندیشه‌ها را در گفت و گوی بچه‌ها می‌شود یافت؛ در مورد هر مساله‌ای. راست‌اش من هم نمی‌دانستم که خودشان هم این بت را نماد میگیرند (توی کتاب‌های درسی مدرسه به‌مان نگفته بودند!) دیگر این که اکرم جان نفهمیدم قرار بوده بابت چی شفاف‌سازی کنم؟ من این روزها کمی گیج می‌زنم! کمی راهنمایی کن!‌در خدمت‌ام!

شيدا

سلام خانم محترم اسم من ناصر و الان ساکن نجف اباد اصفهان هستم و تصميم دارم که برای اقامت دايم به مقصد استراليا اقدام کنم۳۲ سال سن دارم و مدرک مهندسی شيمی دارم با ۶ سال سابقه کار ميخواستم اگه براتون امکان داره منو راهنمايی کنيد و بگيد که برای اقامت دايم چه کار بايد بکنم و ايا لازمه که حتما به مو سسات کاريابی مراجعه کنم و اينکه چه جور ميشه يه وکيل مطمئن پيدا کرد خلاصه اينکه هر جور اطلاعات مفيد که داريد لطفا در اختيار م بذاريد با تشکر فراوان از لطفتون در ضمن ای دی من اينه =ya_ali_madadi_nema این وبلاگم متعلق به خواهرمه اگه دوست داشتید نظر بدید منتظر جواب شما هستم در پناه حق باشید .